תמלול

יתרונות התמלול

מה זה תמלול? ומה השוני משכתוב? בשונה מתרגום או משכתוב, בהם ההתמקדות היא בטקסט לבדו, תמלול מתמקד בהעברת רוח הדברים ולא רק בטקסט עצמו. וכך יכול הקורא להיחשף לתוכן נוסף אשר נלווה לתוכן השיחה ומהווה מרכיב חשוב וקרדינלי מכוונת הדובר. באמצעות תמלולים ניתן דגש אודות אלמנטים ייחודיים ששופכים אור אודות האקלים שנלווה לתוכן בעת אמירתו. חלק בלתי נפרד מהתמליל כולל היבטים נוספים, שינויי טון מצד הדוברים, צעקות או לחישות בשיחה ואפילו שתיקות. כל אלה מחדדים את המסר שרצה הדובר דאז להעביר לשותפיו לשיחה.

כאשר נבחן תמלולה של שיחה יכול הקורא להיכנס לנעליו של הדובר ולהבין את כוונתו המקורית. כוונה זו לא תקבל בהכרח ביטוי כשמבצעים כתיבה טכנית של המילים עצמן. יתרונות התמלול רבות ושונות ולכן קצרה היריעה מלהכיל את כולן.

לדוגמה, לאדם תוצע הצעה מסוימת אשר לעצם הסכמתו קיימת משמעות מסוימת. אילו האחרון יסרב בקולי קולות בעודו דופק על השולחן ומרים את קולו. העובדה האחרונה תתפספס במסגרת שכתוב ו/או תרגום השיחה לידי מסמך כתוב. בעוד שבמסגרת תמלול היא תצוין ותתואר על בצירוף תגובתם של גורמים רלוונטיים.

כיצד מבצעים תמלילים?

כעת משהבהרנו את היתרון בתמלולן של שיחות, יש לתת את הדעת אודות האופן בו מבצעים תמלילים. על מנת לתמלל שיחות כהלכה, ראשית קיים צורך בהקלטה של שיחה. או לחילופין, בהבאתו של קלדן שיבצע את הקלדה של הנאמר בשידור חי. כפי שקורה לעתים רבות בעבור הרצאות או מסיבות עיתונאים שונות.

לאחר מכן, המתמלל מאזין להקלטה ומעלה על הכתב את אשר נאמר. תוך מתן דגש לציון כלל האקלים השיחתי אשר נלווה לו.

בסופו של התהליך, מקבל הלקוח מסמך כתוב ונעול, אשר משמש כלי עזר בידיו וממאן את הצורך בהאזנה להקלטה עצמה. כאשר מדובר בהקלטות לבית המשפט, תמלול מקל על התובע או הנתבע להוכיח את טענתם באופן קל וברור.

יש לכם הקלטה של שיחת Zoom? גם לזה יש לנו פתרון

לאחרונה לנוכח השפעותיה של מגפת הקורונה, עלה השימוש בהקלטה של שיחות ZOOM והפקת תמלילים מהן. הסיבה לכך היא היעדר יכולתם של רבים להיפגש ולקיים את דיוניהם השונים באופן פרונטלי.

במסגרת שירות זה נמסרת הקלטת השיחה או הישיבה אשר נערכה בזום. היתרון בכך שהמתמלל נחשף גם ויזואלית לשיחה הוא יתרון עצום. שכן יכולתו לפרש ולהעמיק את רמת התוכן מזנקת פלאים. כאשר הוא יכול לתאר את המתרחש הן הוויזואלית והן וורבאלית בכל שלב בשיחה עצמה.

תצהיר תמלול לצורך ראייה משפטית

תובעים או נתבעים אשר מעוניינים להשתמש בתמלולים כראייה משפטית במסגרת תביעה, נדרשים להגיש תצהיר תמלול. חוות הדעת מהווה אסמכתה כי המסמך נערך באופן אשר מכשיר אותו לשמש כראיה על פי דיני ראיות. כאשר המשמעות בפועל היא שהמסמך לא נערך ולא נגרע או הוסף לו דבר שלא הוקלט במקור. וזאת פרט להתייחסויות אודות אקלים השיחה אשר מסומנות בהתאם.

מתמלל מקצועי – שימוש באמצעים טכנולוגיים

אף כי נדמה שמדובר במלאכה אשר כל אדם יכול לבצע, משום שעל פניו מדובר בהאזנה ושכתוב. הדבר רחוק מהמציאות כמזרח ממערב.

מתמלל מקצועי אשר מבצע תמלול שיחות, משתמש באמצעים טכנולוגים שונים. כמו תוכנות עזר המותאמות במיוחד עבור האזנה והאטת קצב הדיבור, כמו תוכנת Express Scribe. תוכנה זו מהווה כלי מקצועי המסייע להגברת ושיפור איכות השמע ומסייעת לתמלילן לא לפספס אף מילה.

באמצעות השילוב בין אמצעים טכנולוגיים הדורשים הכרה ושליטה בפונקציות השונות בהן וניסיון ומקצועיות שקיימת בקרב מתמללים מקצועיים. יכול הגורם אשר ביקש את הפקת התמליל של השיחה לקבלו באופן אשר משרת את מטרתו הראשונית, תהיה אשר תהיה.

חברות תמלול

לנוכח הצורך הרב שקיים בתמלילי שיחות בעבור הציבור הרחב, קיימות חברות תמלול רבות אשר מעניקות שירות הפקת תמלילים. אותן חברות לרוב מעסיקות תחתן מספר רב של מתמללים אשר מתמחים בתחומים שונים. (הרצאות, דיונים משפטיים, ראיונות וכן הלאה) כמו גם בשפות שונות.

התשלום בעבור שירות זה לרוב משכלל בתוכו היבטים שונים. התוכן שנמסר, אורכו, מספר הדוברים בו ואיכות השמע מהווים מרכיבים אשר לאורם נקבע המחיר הסופי. כאשר לעתים רבות לא עולה בידיו של הלקוח להיחשף מבעוד מועד לעלויות הכרוכות בהפקת התמליל.

השימוש במחשבון בלעדי וייחודי להפקת תמלילים כאמצעי לטובת הצרכן

אנחנו ב- תמלול Online מציעים ללקוחותינו מוצר ייחודי והוא מחשבון תמלול פרי פיתוחנו. אתם מזינים את פרטיה והיבטיה השונים של ההקלטה, ויכולים לשלוט בפרמטרים השונים המשפיעים על העלות. וכך להנות ממחירים ייחודיים אשר אינם קיימים בקרב חברות שפועלות במתכונת הישנה.

אצלנו, את התמלילים מבצעים מתמללים מקצועיים. אך עצם קיצור שרשרת ההזמנה באמצעות השימוש במחשבון, מאפשרת לכלל ההליך להתייעל בצורה אשר מוזילה את התפעול. הוזלה זו מגולגלת באופן ישיר אליכם לקוחותינו.

לסיכום

אז בין אם הנכם צריכים ראיה לצורך הליך משפטי, לתמלל ראיונות על מנת לתעד סיפור משפחתי אשר יקר לליבכם. לקיים ראיון אשר התוכן בו מתעלה מעבר למילה הכתובה, או ללמוד ולתחקר את ענייניכם העסקיים. אנחנו ב- תמלול Online נשמח לעמוד לשירותכם בעודנו עושים שימוש באמצעים החדשניים ביותר בשוק. והכל כדי שתקבלו מוצר איכותי במחיר מוזל.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email

ידע זה כח

עוד באותו עניין

תמלול ותרגום מאנגלית

תמלול ותרגום מאנגלית הינו תחום אשר הולך ומתפתח באופן טבעי לאור הגלובליזציה שאנו חווים בשנים האחרונות. אנו חיים בתקופה היסטורית בה אין גבולות אמיתיים. ניתן לנהל עסקים ולקיים שיתופי פעולה עם חברות בכל העולם בקלות.
בשנים האחרונות עולם התמלול והתרגום מאנגלית לעברית ומעברית לאנגלית התפתח ומשתמשים בו אנשי עסקים, חברות, סטודנטים וחוקרים.
במאמר הקרוב נרחיב ונעסוק בעיקר במאפייניו של תהליך הפקת התמלילים מאנגלית עברית ולהפך. ונגלה לכם כיצד אנו יכולים להוזיל את המחיר באמצעות המחשבון הייחודי שלנו.

תמלול הקלטות לבית משפט

כל מחלוקת משפטית ביניכם לבין מאן דה הוא, יכולה להסתיים במהירות ובקלות אם יהיו בידכם הקלטות אשר מוכיחות את טענותיכם. אם אתם רוצים להפוך את ההליך למהיר וזול, תמלול Online היא הכתובת עבורכם.

תמלול שיחות

אלברט איינשטיין אמר שההפך מלשכוח זה לרשום. אין עוררין בנוגע לחשיבות הרבה שקיימת ברישום ואגירת מידע. אולם רבים לא מיישמים עיקרון זה בחיי היום יום שלנו. לתמלל שיחות ולבצע רישום של הקלטה היא הדרך לא לשכוח.

הקליקו ותדעו כמה זה יעלה לכם

צרו עימנו קשר

דילוג לתוכן